Kalendář cyklistických závodů 2019

Jestli rádi jezdíte profesionálně na kole, máte v sebe samotné velkou sebedůvěru a chtěli byste otestovat své síly s ostatními, jistě Vám přijde vhod, když se zúčastníte cyklistických závodů, určených pro profesionály. V dnešní době spíše ale lidé sázejí na sílu svého štěstí, než na sílu svých dovedností. Proto někteří zkouší své štěstí v sázení. Jestli jste jedním z takových lidí, tak některá online kasina dokonce nabízejí vstupní bonus, jako je casinocode.ru, který jistě uvítáte.

Každopádně, jestli spíše věříte ve své dovednosti (nejpravděpodobněji cyklistické), pak pro Vás mám dobrou zprávu. Několik závodů začne již v únoru, ale sezóna těchto závodů začíná hlavně v březnu a končí květnem, ale taky je ještě mnoho závodů v srpnu a září.

Evropské závody

Mezi nejznámější evropské závody patří bezpochyby Tour de France. Tento závod se koná od 6. července a končí dokonce až za 22 dní. Tento závod byl vytvořen roku 1903, tedy existuje přes neuvěřitelných 100 let (závod byl přerušen pouze během 1. a 2. světové války). Závod začíná na hlavním bruselském náměstí a končí ve francouzském Champs-Élysées. Závod se táhne po východní straně ze severu na jih. Dalším (možná trochu méně známým) velkým závodem je Giro d’Italia, který trvá taktéž 22 dní. Jeho počátky se datují do roku 1909, což z něj dělá druhý nejstarší cyklistický závod (na prvním místě je již dříve zmíněný Tour de France). Závod začíná 11. května v Bologni, a končí 2. června ve Veroně. Významných závodů je více než mnoho, proto bych naší cestu po evropských závodech rád ukončil posledním závodem, a to závodem Tour of Flanders. Tento závod se koná již po 113. a začíná 7. dubna v Antverpách. Všechny závody skončí v Oudenaarde. Cesta je velmi vysilující,a to už jen z toho důvodu, že je tvořena hlavně ostrými, a často dlažděnými výstupy. Tento závod patří mezi pětici klasických Monumentů (nejstarší jednodenní závody).

Americké závody

Nejznámějším americkým závodem (i když celosvětově asi méně známým) je Tour of California, který se koná již od roku 2006. Závod začíná 12. května v Sacramentu a končí 18. května v Pasadeně. Terén je rychlý, ale hlavně se jede převážně po rovině. Další významné závody se odehrávají v Kanadě, a jako první je Grand Prix de Québec, který se koná 13. září, a 2 dny poté se koná další závod, a to Grand Prix de Montréal. Oba zmíněné závody patří mj. mezi Laurentinské klasiky a obvykle mají 16 kol.

Závody ve zbylých zemích

I přesto, že převážná většina závodů se odehrává v Evropě a Severní Americe, najdou se i konkrétní závody v ostatních zemích, které jistě stojí za zmínku. Mezi takové třeba patří UAE Tour, který začíná  24. února a končí 2. března. Tento závod vznikl spojením Dubai Tour a Abu Dhabi Tour. Jeho dráha pokrývá víceméně veškeré významné oblasti. Posledním závodem ,který si dnes zmíníme, je Tour Down Under, konající se v Austrálii  počínaje 15. lednem (nemáte času nazbyt :)), končínaje 20. lednem. Začíná se v Adelaide a končí se ve Willunga Hill. Mimo jiné byl tento závod zřízen za podpory australského premiéra roku 1999.

Categories : Uncategorized


0 Comments

Leave a reply