Všichni máme své kratochvíle – někdo rád čte, někdo rád jezdí na kole, a někdo třeba rád gambluje. Pokud jste ten poslední případ, jistě se současnou pandemií nemůžete navštívit herny… naštěstí nás kasina mohou navštívit doma se skvělými bonusovými kódy, jako je Kasino Bonusový Kód? Nicméně, pokud jste spíše druhý případ, pak jistě uvítáte těchto pár aplikací.
Strava
Jako první bych chtěl zmínit aplikaci s poněkud zavádějícím jménem – Strava. Aplikace, jak by se na první pohled mohlo zdát, nesleduje co jíte, ale sleduje Vaši fyzickou aktivitu. Kromě toho, že aplikace sleduje, kolik toho ujedete, Vaše spálené kalorie, tak také nabízí zaznamenávání tras, jejich vzdálenosti, Vaši průměrnou rychlost, a mnoho dalších údajů, které Vám pomohou ve zlepšení Vašeho výkonu, potažmo ke zvýšení sebedůvěry. Co ještě stojí za zmínku je to, že aplikace je zdarma, podporuje jak operační systémy Android, tak i iOS, a navíc ji můžete používat při vícero sportovních aktivitách, jako např. plavání, běhu, lyžování, rock climbingu, a mnoha dalších – což jistě ocení každý sportovec.
Viewranger
Na řadu se teď dostává aplikace jménem Viewranger. Tu uvítají spíše ti, co rádi jezdí po horách, potažmo na podobná off-roadová dobrodružství. Kromě klasické mapy nabízí aplikace další (bohužel placené) možnosti, jako např. topografické mapy, a VR Skyline, která Vám pomocí kamery ve Vašem telefonu ukáže názvy vrcholů, míst, a dalších zeměpisných bodů, na které se díváte.
Relive
Aplikací podobného rázu je Relive. Kromě standardního záznamu aktivit prostřednictvím GPS, nabízí aplikace vytváření 3D video příběhů. Ty Vám kromě Vašeho výkonu ukážou, kde přesně jste na své trase dosáhli nejlepších výsledků, a v jaké nadmořské výšce. Aplikace sice má i svou premium verzi, ale pokud nejste příliš nároční, tak si naprosto vystačíte s bezplatnou verzí. Aplikace také podporuje přenos dat z konkurenčních aplikací, které sledují Vaši fyzickou aktivitu, jako Strava. Postupně však přidává do seznamu další aplikace.
What3words
Jako další – i když není vyloženě pro cyklisty – stojí za zmínění aplikace What3words. Co teda aplikace umí? Laicky řečeno, je to mnohem přesnější GPSka – aplikace je unikátní v tom, že ke každému místu na světě přidělila čtverce o velikosti 3 x 3 metrů spolu s kombinací tří slov. Jistě se Vám mnohokrát stalo, že standardní GPS Vás občas nedostala tam, kam jste chtěli – to se Vám ale s What3words už nestane. Kromě toho je aplikace bezplatná, podporuje jak operační systém Android, tak i iOS. A kromě kompatibility se zmíněnými operačními systémy, je aplikace kompatibilní také s dalšími navigačními aplikacemi.
První pomoc
V poslední řadě bych rád zmínil asi tu nejdůležitější aplikaci – První pomoc. Jak už název napovídá, aplikace slouží jako návod k poskytnutí první pomoci při úrazech všeho druhu. Jistě se Vám alespoň jednou za život stalo, že jste zažili nepěkný pád z kola – a pokud ne Vám, tak určitě někomu, s kým jste někdy na kole jeli. S takovými případy si člověk ještě poradí, a první pomoc poskytne vesměs správně, ale ruku na srdce, určitě existuje alespoň jedna situace (ne nutně cyklistická), kdy bychom nevěděli, jak zraněnému tu první pomoc poskytnout, a přesně z tohoto důvodu je dobré mít aplikaci po ruce.